zaloguj
PL EN

  Katedra Radiokomunikacji

Politechnika Poznańska

Laboratoria i ich wyposażenie

Laboratorium radiokomunikacji ruchomej

Aparatura pomiarowa firmy Rohde & Schwarz, pozwalająca na badania sprzętowo-symulacyjne układów nadawczo-odbiorczych systemów radiokomunikacji ruchomej i ich działania w kanałach z zanikami: generator SMIQ, analizator sygnałów FSIQ ze sprzętowym symulatorem kanału i pomiarem stopy błędów, uniwersalny tester radiokomunikacyjny CMU200, oscyloskopy oraz karty uruchomieniowe z procesorami TMS320C6000 DSP współpracujące z kartami C/A i A/C zawierającymi układy FPGA. [więcej...]

Laboratorium zastosowań układów mikroelektronicznych w radiokomunikacji

Wykorzystywane w realizacji projektu WIND-FLEX Wireless High Bitrate Flexible Modem Architectures (Piąty Program Ramowy UE), a od roku 2004 w projekcie WINNER (6. PR UE), mini-klaster obliczeniowy zbudowany na bazie 5 jednostek z dwurdzeniowymi procesorami AMD Athlon 64 X2 pod kontrolą systemu operacyjnego Gentoo Linux, oraz oprogramowanie symulacyjne na poziomie systemowym i syntezy układów FPGA (Quartus II [ALTERA], Synplify Pro [Synplicity] oraz ModelSim [Mentor Graphics]).

Laboratorium komputerowe

Wyposażone w kilkanaście komputerów PC z układami zewnętrznymi i oprogramowaniem, używane w przedmiotach Laboratorium Podstaw Informatyki (nauka C i C++), Laboratorium Mikroprocesorów oraz Laboratorium Układów Logicznych.

Laboratorium procesów sygnałowych

Sieć komputerów PC wykorzystywana w ramach przedmiotu "Układy mikroprocesorowe" z modułami z procesorem 8051 i assemblerem 80×86, a w ramach przedmmmiotu "Cyfrowe przetwarzanie sygnałów" – z pakietam MATLAB.

Laboratorium sieci bezprzewodowych WLAN

Wyposażone w komputery PC, urządzenia sieci bezprzewodowej standardu 802.11a/b/g (adapterty, punkty dostepu, routery itp.) wykorzystywane na zajęciach laboratoryjnych z sieci bezprzewodowych WLAN.

 

koperta Katedra Radiokomunikacji, Politechnika Poznańska, ul. Polanka 3, 60-965 Poznań, Polska

© Copyright 2006-2018, Katedra Radiokomunikacji, Politechnika Poznańska.